Dobrý den,
mám na Vás prosbu.Studuji na pedagogické fakultě a píši bakalářskou práci na téma Podpora žáků se sociálním znevýhodněním na středních školách. Do práce musím zahrnout zahraniční studie na podobné téma. Mohla bych poprosit o radu, kde bych tyto studie mohl nalézt. Předem děkuji za odpověď
Dobrý den,
měla bych na Vás dotaz. Studuji na pedagogické fakultě a píši bakalářskou práci na téma: Podpora žáků se sociálním znevýhodnění na středních školách. DO své práce musím zahrnout několik zahraničních studií na podobné téma. Chtěla bych se zeptat na stránky nebo kde nějakou zahraniční studii naleznu. Předem děkuji za odpověď.
Zajímá mne chorvatské hlavní město Záhřeb:
-Jeho přírodní podmínky(reliéf,voda,podnebí) -Dnešní funkce města(průmysl,podniky, obchod,služby,značky světových výrobců) -Sídla institucí -Turistické zajímavosti.
Dobrý den, chtěla bych zjistit informace
týkající se Záhřebu. Původ slova Záhřeb, jej význam a znak. (
Heraldika ) Nejvyšší bod města Záhřeb a historické hodnoty města.
Dopravní situace a věci týkající se funkce města. A nějaké turistické
zajímavosti. A kdyby šlo, tak stručné přírodní podmínky. Díky za vaše
dostupné informace. Děkuji
Původ slova hlavního města Chorvatska-Záhřeb.
Prosím o význam slova záhrobeň.
Dobrý den, zajímá mne rozmístění zajateckých
táborů pro německé zajatce po druhé světové válce kolem Nové Bystřice v
jižních Čechách. Děkuji
Dobrý den chtel bych se zeptat už dlouhou dobu se
zajímam o zajatecke tabory zřirovane na našem uzemí pro nemeccke valečne
zajatce v květnu 1945.Chtel bych se zeptat kde bych mohl najít nejake další
zdroje nebo člověka ktery se touto vecí zaobýrá.
Zajímá mě, kolik zajateckých (internačních) táborů bylo vybudováno pro válečné zajatce v květnu 1945. Krom táborů ve Starém Hobzí a Českém Rudolci jsem nenašla záznamy, kde se tyto tábory nacházely. Měla všechny tyto tábory ve správě Rudá armáda?
Můžete mi prosím doporučit literaturu, která se touto problematikou zabývá?
Zajímá mě, kolik zajateckých (internačních) táborů bylo vybudováno pro válečné zajatce v květnu 1945. Krom táborů ve Starém Hobzí a Českém Rudolci jsem nenašla záznamy, kde se tyto tábory nacházely. A i tak je informací jen poskromnu.
Měla všechny zajatecké tábory ve správě Rudá armáda?
Můžete mi prosím doporučit literaturu, která se touto problematikou zabývá?
Prosím o zaslání informace, kde se nacházeli
zajatecké tábory a ležení rudé armády v okolí českých budějovic a na
prachaticku a v okolí netolic. Děkuji.
Dobrý den chtěl bych se zeptat zda-li se nacázel v okolií českých Budějovic zajatecký tábor ? Děkuji za odpověď
Dobrý den,
vedli jsme delší debatu s partnerem nad dětskou hrou a říkankou Zajíček ve své jamce + etc. Já tuto dětskou říkanku znám v podobě - Zajíček ve své jamce sedí a spí, kdežto partner zná tuto dětskou říkanku v podobě Zajíček ve své jamce sedí sám. Hledali jsme pomocí Google, která z variant je správná, nicméně jsme našli výsledky pro obě varianty, ale častější byla ta verze sedí sám.
Tak by nás zajímalo, jestli je to třeba nějaká krajová odlišnost či je jiný důvod proč existují dvě verze této říkanky.
V lese nedaleko Hradiště u N. Bystřice jsou zbytky staveb údajně po táboru, který používala německá armáda pro výcvik v době 2. sv. války. Zajímala by mě historie vzniku, působení a uzavření tábora.
Dobrý den,
velmi mě zajímá odpověď na moji otázku, tedy odkud pochází slovo čáp, popřípadě slovensky bocian.
Připravuji příspěvek na konferenci o emigraci ze střední Evropy do Kanady a sháním jakékoliv životopisné údaje o Josefovi Novotném, autorovi knihy Rok na kanadské vsi (celkem tři vydání, 1973,1976, 1980). Budu vděčná za jakékoliv informace týkající se autora či knihy.
historie obce Štěnovice,první výstavba,podle čeho se začalo stavět-domy pole apod.
Dobrý den,
zajímá mne vznik a historie osady KALOVICE - OBEC SMILOVY HORY - MLADÁ VOŽICE Jihočeský kraj. Jedná se v podstatě o tři malé usedlosti
u lesa , do Františkova cca 500m.
Děkuji
Medaile mají dlouhou historii - ale odkdy jsou zrovna ve třech základních variantách - zlatá, stříbrná a bronzová ?
Prošla jsem na internetu všechny možné informace o životě a díle Boženy Němcové. Hledala jsem i mezi diplomovými či bakalářskými pracemi studentů vysokých škol, ale všude jsem se setkala pouze z názvem tohoto dílka mezi souhrnem všech ostatních.
Pouze v jedné stati, kde je uváděn pobyt B. Němcové u rodiny prof. Hanuše, jsem našla následující sdělení : "...V prázdných chvílích té zimy ponořovala se v hlubiny vědy lékařské a zvláště ráda obírala se prostonárodním léčením našeho lidu. To zkoumala už na Domažlicku, jakož svědčí neznámý posud a nevytištěný rukopis její „o prostonárodním léčení na Domažlicku“, dr. Č. Zíbrtem darovaný českému museu. "
Mnohokrát děkuji a srdečně zdravím.