Výměnný fond

Text dotazu

Dobrý den, rád bych se zeptal, co znamená, když máte u knihy v katalogu napsáno "Výměnný fond". Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

výměnný fond je dílčí knihovní fond Knihovny Jiřího Mahena sloužící k realizaci výměny (cirkulaci) knihovních jednotek mezi jejími nejmenšími pobočkami v časově nastavených intervalech (cca 6 - max. 12 měsíců – dle zájmu čtenářů o daný titul).

Zahrnuje většinou nejnovější literaturu, která vždy dočasně vhodně doplňuje a občerstvuje aktuální knihovní fond.

Pro registrovaného čtenáře se podmínky půjčování titulů z výměnného fondu nijak neliší od realizace výpůjček z běžného fondu knihovny.

Výměnný fond je budovaný z finančních prostředků JM kraje na výkon regionální funkcí.