Kdo je autorem výroku „Zpátky na stromy“

Text dotazu

Dobrý den,
kdo je autorem výroku „Zpátky na stromy“ a v jakém smyslu byl pronesen ?

Odpověď

Dobrý den,

pod dlouhém pátrání v literatuře a konzultacích s lingvisty jsme dospěli k závěru, že toto úsloví nejspíš pochází z humoristického románu What We Did to Father (1960), který později vyšel v reprintech pod několika dalšími názvy, například: The Evolution Man: Or, How I Ate My Father. Toto dílo britského autora Roye Lewise vyšlo mimo jiné i v češtině pod názvem Co jsme to tátovi provedli. Jedná se o vyprávění o osudech neandrtálské tlupy-rodiny, na jejíž příbězích ilustruje vývoj lidstva. 

Použité zdroje

osobní konzultace s fakultními lingvisty

Obor

Jazyk, lingvistika a literatura

Okres

--

Knihovna

Knihovna Filozofické fakulty UK

Datum zadání dotazu

07.05.2018 08:00

Alena píše:
Sobota 16.05.2020 19:08
Zdravím, autorem výroku "zpátky na stromy" je Jean Jacques Rousseau, jež tento citát použil v díle O původu a základech nerovnosti mezi lidmi. Tento výrok odpovídá filosofii, kterou Rousseau zastával. Byl proti soukromému vlastnictví a říkal, že by si lidé neměli přivlastňovat žádný majetek a raději by se měli vrátit na stromy. Jsem si tím jistá – tento rok maturuji ze ZSV.
Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu