Emil Vydra - věznění

Text dotazu

Dobrý den,
nejspíše v 1942 měl být po dobu jednoho roku v Praze vězněn Emil Vydra. Zajímaly by mě detaily této události, důvod, kdy přesně a.j.
Děkuji

Odpověď

Vážená paní (...),

se svým dotazem se zkuste obrátit na Archiv bezpečnostních složek ČR (www.abscr.cz), kde byste mohla získat relevantní informace.

O zatčených a vězněných vedl podrobnou evidenci Svaz osvobozených politických vězňů. Otázkou je, v kterém archivu skončila dokumentace Vaší lokální pobočky. Proto bych Vám doporučil obrátit se s dotazem na dokumentaci SOPV na Váš nejbližší Státní oblastní archiv či archiv samosprávního celku  (např. Archiv Hl. m. Prahy). V některých případech se tato dokumentace ale může vyskytovat i v okresních archivech a v případě, že nebyla místní správou do archivu předána, je možná ještě uložena v "archivech" místních radnic. S tímto pátráním Vám ale již nemáme jak pomoci.

Použité zdroje

internet