-
To se mi líbí
-
Doporučit
Dobrý den, zpracovávám Bakalářskou práci na téma \"Spolupráce MLP a Britské rady\", kde bych ráda uvedla i to, že Britská rada také dřívě spolupracovala s NKP. Prosím Vás o informaci, od kdy a do jakého roku měla Britská rada anglické knihy v NKP a jak přesně se toto oddělení nazývalo \"Anglické oddělení??\" ? Také prosím o inforamce ohledně fondu, který Britská rada v NKP vytvořila, jak probíhala tato spolupráce, přesné počty knih, jestli za ně NKP musela platit, nebo je dostala od Britské rady zdarma a také jak byl tento fond zpracován a půjčován čtenářům, kolik osob v \"Anglickém oddělení ?\" pracovalo? A jak zde probíhala práce se čtenářem? Prosím Vás poskytnutí této komplexní informace o \"Anglickém oddělení? (nevím přesný název)\"
Dobrý den,
studovna anglické literatury byla od roku 1966 (7?)ve 2.patře Klementina, budovy tehdejší Státní knihovny ČR.
Knihy z fondu "Anglického oddělení" jsou dnes začleněny do universálního knihovního fondu, součástí jejích signatury je značka "Angl". Jejich záznamy se Vám zobrazí v bázi NKC Národní knihovny, http://www.nkp.cz, http://sigma.nkp.cz/F.
Spolupráce s Britskou radou byla ukončena na počátku 90-tých let 20. století.
Pokud se Vám jedná o statistické údaje(počet svazků, počet čtenářů, aj.), ty jsou součástí Výročních zpráv Národní knihovny (dříve Státní knihovny)ČR.
Výroční zprávy i "anglické knihy" je možné si vypůjčit na základě čtenářského průkazu, více na http://www.nkp.cz, Služby, Pro uživatele a návštěvníky.
Novější výroční zprávy najdete na internetu:
http://www.nkp.cz/pages/page.php3?nazev=Vyrocni_zpravy&%20submenu3=59 .
Informace o knihovně
--
Národní knihovna ČR
14.11.2007 12:23